Başarıda Zaman Planlaması

 

samsun özel öğretim kursunda tyt zaman planlaması

Sevgili Gençler,

        Bütün insanlara eşit verilen tek şey zamandır. Herkes için bir hafta yedi gün, bir gün ise yirmi dört saattir. Siz sevgili gençlerin, iyi bir üniversite aynı zamanda iyi bir gelecek için çıkmış olduğunuz bu yolculukta en önemli sermayeniz zamandır. Zamanı akademik ve sosyal ihtiyaçlarınıza göre düzenlememiz gerekmektedir. Bu düzenlemeyi öncelik sıranıza göre yapmalısınız.

   Akademik çalışmanın temel bazı unsurları vardır.

 • Lütfen kesinlikle günlük tekrar yapın. Her akşam ‘’ bugün ben ne öğrendim? ‘’ sorusunu en az 1 saat cevaplamalısınız.
 • Ödevlerim nelerdir? Unutmamalısınız ki ödev yapmak konuların öğrenilmesinde, pekişmesinde ve konu ile ilgili bilgilerin pratiğe dönüşmesinde gereklidir.
 • TYT/AYT sınavlarına hazırlık uzun bir süreç istediğinden, lütfen düzenli olarak geçmiş konuları elden geçirmeniz gerekmektedir.

Samsun en iyi  özel öğretim kursu olarak sizlere bireysel zaman yönetiminizi doğru yapabilmeniz için aşağıda ki şemanın yararlı olabileceğini düşünüyoruz.

 1. Bu süreyi bir hafta olarak nasıl planlayabilirim? Haftanın hangi günlerini çalışmaya, hangi günlerini/saatlerini dinlenme ve eğlenmeye ayırabilirim?

 2. Bir günde kaç saat çalışmam gerekiyor?

 3. Toplam süre içinde çalışmaya kaç saat ayırmış oluyorum?

 4. Bu süreyi çalışma programı olarak nasıl düzenlemem doğrudur? Hangi derse hangi gün ve saatleri ayırmalıyım?

 5. Şimdi yıllık bir ajanda almalıyım. Programımı ajanda üzerine yazmalıyım. Sürenin bütününü görmeliyim.

 6. Uygulama eksikliğim varsa nedenleri neler? Bu nedenleri nasıl ortadan kaldırabilirim? Yoksa programda değişiklik yapmam mı gerekiyor?

 7. Planımı ve programımı uygularken verimli olduğumu görüyor muyum?

 8. Somut sonuçlar (deneme testleri, bilgi akışı vb.) beni destekliyor mu?


YKS sınavına hazırlık sürecinde zamanı doğru kullanmamak, pek çok başarısızlığın nedeni olabilir.

TYT/AYT sınavlarına hazırlanırken akademik çalışmanın dışında , ruhsal ve sosyal dünyanızla da ilgilenmeniz gerekmektedir. Lütfen düzenli ders çalışmalarınızın üstüne doğru zamanda doğru şekilde kendinizi de dinlendirmeniz gerekmektedir.

DİNLENMEK DÜZENLİ ÇALIŞAN GENÇLERE ÇOK YAKIŞIR.

Samsun Selman Bucaklı Özel Öğretim kursu ile başarıya giden zaman planlamanızı birlikte yapabilir ve bu yolculuğu en iyi şekilde tamamlayabiliriz

 

.